Yağ Filtresi

Yağ Filtresi

Motor yağı motordaki tüm hareketli ve fonksiyonel parçaları yağlar. Yanma odasında meydana gelen kurum ve partiküller motor yağına karışarak, yağın viskozitesini yükseltir. Yatak ve silindir yüzeylerinde aşınmalar meydana gelir.

Bunlara bağlı olarak motor performansı düşer ve yakıt sarfiyatı artar. En kötüsü ise motor hasarları görebilir.
Günümüz motorlarında yüksek performans ve az yakıt sarfiyatı temel alınmıştır.

Motorun ilk günkü performans ve verimi için temiz yağ şarttır. Şampiyon Filtre motorunuzun ilk günkü performans ve verimi için yağı yüksek hassasiyet ile temizler.

Avantajlar
* Yüksek güvenilirlik, verimlilik ve performans
* Sürtünmeyi en aza indirecek olan yağın istenen miktarda temiz şekilde süzülmesini sağlamak
* Yanma, sürtünme ve basınçtan kaynaklı karbon, kurum ve metal parçacıkları gibi partikülleri tam tutma özellğine sahip kağıt
* Yüksek basınca ve korozyona dayanıklı metal aksam
* Filtrenin sargı, yapışma ve birleşme yerlerindeki üstün sızdırmazlık yeteneği
* Kaliteli ve güvenli ambalaj
* Üretim süresinde %100 kalite kontrol ve laboratuvar testleri

E Serisi Yağ Filtreleri
İlerleyen motor teknolojisine bağlı olarak çok daha verimli filtre sistemlerine ihtiyaç duyulmuştur. Yüksek performans ve uzun ömür için, yüksek basınca dayanıklı eco yağ ve microglass kağıtları geliştirilmiştir. E Serisi yağ filtrelerinde eco yağ kağıdı kullanılmaktadır.
Son teknoloji ürünü yüksek, verimli ve uzun ömürlü olan eco tip yağ kağıtları ile daha hassas filtreleme yapılmakta ve değişim süresine kadar filtrenin ilk günkü performansta çalışması sağlanmaktadır.

YAĞ FİLTRE ÇEŞİTLERİ
Yağ Filtre Elemanları
Değişebilen tip filtrelerdir. Motor üzerinde bulunan housing içerisine yerleştirilirler.

Spin-On Yağ Filtreleri
Eleman tipin aksine komple filtreleme sistemidir ve housing üzerindedir. Çok çeşitli formlarda spin-on yağ filtreleri vardır. Motor bloğuna dişli sistem ile bağlanırlar.

Ekolojik Yağ Filtreleri
Çevreye duyarlı geri dönüşebilen materyallerden üretilmiştir. Termal geri dönüşümde herhangi bir atık bırakmaz. Montaj ve servis yönünden yağ filtre elemanları ile aynı prensipte çalışır.

Hidrolik Yağ Filtreleri
Yüksek kalitede bir basıncın oluşturulması için hidrolik yağı içerisindeki istenmeyen partiküllerin filtrelenmesi ve bu işlem yapılırken de filrenin her tür şart ve koşulda gerekli basıncı oluşturacak yağı sisteme süzerek göndermesi, sistemin sağlıklı çalışması açısından önemlidir. Hidrolik yağ filtreleri yüksek basınca dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır

 

Neden Biz ?

Ocak 2006 tarihinden itibaren Kocaeli ve çevresinde hizmet veren firmamız, sektördeki 16 yıllık tecrübemiz ile otomotiv, ağır iş makinası, sanayi makinaları, fabrika tipi endüstriyel (havalandırma, su korezyon, baca, jeneratör vs.) filtreleri bayiliklerimizle hizmet vermektedir.

doganfiltre.com.tr