Kabin Filtresi

Kabin Filtresi

Yerleşim merkezlerinde atmosferdeki havadan çok miktarda toz, polen, is ve diğer kirletici partiküllerle birlikte sağlığa zararlı birçok gaz molekülü bulunmaktadır. Alerjik reaksiyonlardan şikayet eden ve sayıları her geçen gün artan bir çok insan, klima ve kabin filtresi konusuna çok önem vermeye başlamıştır.

Bu nedenle günümüzde üretilen bir çok araçda kabin filtresi bulunmaktadır. Kabin filtreleri, polenleri, diğer istenmeyen partikülleri ve zararlı gazları havadan filtre ederler ve araç içine daha temiz ve kaliteli bir hava girmesini sağlarlar. Bu durum özellikle alerjisi olan kişiler, astım hastaları ve çocuklar için son derece önemlidir.

İki tip kabin filtresi mevcuttur:
Parçacık Filtresi:
Partikül filtreleri polen, dizel kurumları ve lastik parçacıkları gibi toz ve kir partiküllerini araç kabini dışında kalmalarını sağlarlar. Bu konudaki en kritik nokta kabin filtrelerinden monte edildikleri dar alanda, mümkün olan en yüksek filtreleme performansına ulaşmalarının beklenmesidir . Bunun için kaliteli ve yüksek filtreleme teknolojisine sahip kabin filtresi kullanılmalıdır.

Karbonlu Kabin Filtresi:
Karbonlu filtreler partikül filtrelerine ek olarak ilave bir fonksiyona daha sahiptirler. Dokuma olmayan fiber lif malzemelerin arasına yerleştirilen aktif karbon tabakalar sünger gibi zararlı gazları emerler. Bu gazlar bir insan saçından 10.000 kat daha küçük boyutlardadırlar. Azot oksitler, yakıt buharları ve ozon molekülleri bu zararlı gazlardan bazılarıdır. Bu yüzden karbonlu filtreler araç içinde sağlıklı bir atmosfer oluşmasını sağlarlar. Bu modern filtrelerin yapısında dokuma olmayan fiber lif tabakaları, aktif karbon tabakaları ve ayrıca sağlamlığı artırmak amacıyla taşıyıcı malzeme tabakaları bulunur.

 

Neden Biz ?

Ocak 2006 tarihinden itibaren Kocaeli ve çevresinde hizmet veren firmamız, sektördeki 16 yıllık tecrübemiz ile otomotiv, ağır iş makinası, sanayi makinaları, fabrika tipi endüstriyel (havalandırma, su korezyon, baca, jeneratör vs.) filtreleri bayiliklerimizle hizmet vermektedir.

doganfiltre.com.tr