Hava Filtresi

Hava Filtresi

Problemsiz sürüş için temiz havaya ihtiyaç duyulur. Fakat toz, kurum gibi partiküller hava içerisinde bulunarak motora girerler. Bunlar silindir ve pistonlarda aşınmaya sebep olarak motorun veriminin düşmesine, fazla yakıt sarfiyatına ve kısa motor ömrüne neden olurlar.
Hava filtreleri havadaki bu partikülleri motora girmeden süzerek motorun ilk günkü performansta çalışmasını sağlayacak motor üreticilerinin sunmuş olduğu verilerin devamlılığını temin eder.
Avantajlar

* Yüksek güvenilirlik, verimlilik ve performans
* Sistemin ihtiyacına uygun temiz hava girişi ile yakıt tasarrufu ve uzun motor ömrü
* Motor üreticilerinin belirlemiş olduğu mikronik yapıya uygun uzun ömürlü filtre kağıdı
* Helix teknolojisi ile üretilen basınca ve korozyona dayanıklı iç ve dış kılıf
* Kağıdın geometrisini koruyan holtmelt kuşak
* Üstün sızdırmazlık yeteneği
* Üretim sürecinde kalite kontrol ve laboratuvar testleri
*Kaliteli ve güvenli ambalaj

Sabitleyici Kuşak Atılmış Hava Filtreleri Yüksek hava akımında kağıt pileleri bir tarafa doğru yatarak süzme alanını ve hava geçirgenliğini azaltır. Filtre boyutlarına göre birden çok sabitleyici kuşak atılan hava filtrelerimiz, tasarlanmış olan kağıt geometrisinin son günkü kullanımına kadar dış kılıfa sabitlenmesini sağlayarak yüksek verim ve uzun ömür sağlar.

HAVA FİLTRE ÇEŞİTLERİ
Panel Tip Filtreler
Günümüz otomotiv araçlarında yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Radyal Tip Filtreler
Hafif ticari, ağır hizmet araçları ve iş makinelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde yeni model araçlarda kullanılmaktadır.

Klasik Tip Hava Filtreleri
Radyal tip hava filtrelerinin eski versiyonudur. Altta ve üstteki metal kapak formları ile yüksek dayanım sağlarlar. Genelde eski model araçlarda kullanılmaktadır.

Dairesel Tip Hava Filtreleri
Daha çok eski model otomotiv araçlarında kullanılmaktadırlar. Panel tipli filtrelerin eski versiyonudur. Yuvarlak iki tarafı açık hava filtreleridir.

 

Neden Biz ?

Ocak 2006 tarihinden itibaren Kocaeli ve çevresinde hizmet veren firmamız, sektördeki 16 yıllık tecrübemiz ile otomotiv, ağır iş makinası, sanayi makinaları, fabrika tipi endüstriyel (havalandırma, su korezyon, baca, jeneratör vs.) filtreleri bayiliklerimizle hizmet vermektedir.

doganfiltre.com.tr